Przejdź do treści

10 rocznica nadania szkole imienia Polskich Olimpijczyków.

    20 października 2023 roku świętowaliśmy 10 rocznicę nadania szkole imienia Polskich Olimpijczyków. Uczniowie i nauczyciele podczas tradycyjnej Coubertiady spróbowali swoich sił w pojedynku na wiedzę z zakresu dyscyplin olimpijskich oraz polskich medalistów olimpijskich ostatniego dziesięciolecia. Nie zabrakło również pytań dotyczących historii szkoły z ostatniej dekady oraz konkurencji sprawnościowych. Część artystyczną – bajkę „Olimpijska wyprawa Młodzików” napisaną przez p. Katarzynę Szczerbę, zaprezentowała klasa 2 a sportowa oraz chętni uczniowie z klasy 1, 2b, 4 i 5. Całość uświetnił nowy zespół muzyczny: p. Piotr Piękoś, p. Michał Czeczot oraz absolwentki szkoły – Julia Załęska i Olga Dulęba. Ponadto podczas jubileuszowej Coubertiady Polski Komitet Olimpijski – reprezentowany przez p. Dariusza Goździaka i p. Jerzego Garpiela, przyznał szkole Złoty Medal „za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”. Jest to szczególne i wyjątkowe wyróżnienie. Nie byłoby ono możliwe, gdyby nie działalność na rzecz szkoły Pani Dyrektor Katarzyny Smolik, która z pasją i zaangażowaniem zaszczepia w nas ideę olimpizmu.