Przejdź do treści

„Poznaj Polskę” – wycieczka do Warszawy

    W ramach programu „POZNAJ POLSKĘ” uczniowie klas V, VI , VII oraz VIIIa i VIIIb Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach, w miesiącu maju, wraz z opiekunami ze szkoły odwiedzili stolicę Polski.
    Wycieczka przewidziana była na 48 uczestników. Plan podzielony został na 3 dni i obejmował bilety wstępu, usługę przewodników, transport, noclegi z wyżywieniem w Hotelu Holiday Park, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota Garden Sport : Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Łazienki Królewskie, Historyczny Zespół Miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem ( Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Archikatedrę św. Jana, Kamienice Startego Miasta, Barbakan i mury obronne, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie z ogrodami , Zamek Królewski w Warszawie, Rezydencję Królów Rzeczpospolitej, Muzeum Powstania Warszawskiego, zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Pierwszego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie od Łazienek Królewskich, następnie zobaczyliśmy Wilanów wraz z ogrodami. Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu Cmentarza Powązkowskiego (część historyczna), zwiedzaniu Starego Miasta z Traktem Królewskim oraz zajęciach w Centrum Nauki Kopernik. Dzień trzeci obejmował
    zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie. Około 13.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną zatrzymując się w Jankach, Zajazd Zielone Rykowisko na obiad i lody.