Przejdź do treści

Międzynarodowy projekt rozmawiasz- pomagasz fundacji good network

    Internet dociera już wszędzie. Obejmuje miasta i wioski w Afryce, Azji, Ameryce Południowej… Ludzie, żyjący w dalekich krajach nagle stali się bliscy – dzielą nas nie kontynenty, lecz kilka kliknięć w klawiaturę komputera. To oznacza, że możemy mieć przyjaciół także w Kenii, Malawi, Laosie, Hondurasie czy Paragwaju. Takich, do których zadzwonimy, aby z nimi rozmawiać online, pośmiać się, aby ich wesprzeć, pomóc.     
    Nasza Szkoła jako jedna z nielicznych w kraju bierze udział w międzynarodowym projekcie ROZMAWIASZ-POMAGASZ pod szyldem Fundacji Good Network. Celem projektu jest nawiązywanie kontaktów i pomoc  rówieśnikom z różnych, biedniejszych części świata oraz praktyczne wykorzystanie języka angielskiego.  Od listopada klasy VII i VIII wraz z koordynatorem projektu Panią Magdaleną Luszowską- Pudełko biorą udział w zajęciach z uczniami z Olkeri Primary School, która znajduje się w Kenii. Łącząc się online, wszyscy mają okazje do praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego. Uczniowie opowiadają o swoich krajach, przedstawiają się, mówią o swoich pasjach i ulubionych aktywnościach. Jesteśmy przekonani, że przyjaźń oraz pomoc online może z łatwością przekraczać najdalsze granice i bariery – one są tylko w naszych umysłach, przekonaniach i przyzwyczajeniach. Takie wspólne lekcje dostarczają niezapomnianych przeżyć dla uczniów i nauczycieli po obu stronach. Wyzwalają inicjatywę pomocy , ciekawość świata i wzmacniają chęć nauki języków obcych.