Przejdź do treści

Odkrywam Małopolskę

    W ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”, w dniach 01-02.10.2020 odbyła się wycieczka do Krakowa i Ojcowa. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie i uczennice z klas – VII b, VIa, VIb, V, IV oraz VIII.   

    W dniu pierwszego października grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła wycieczkę po Małopolsce. Zwiedziliśmy Zamek w Piaskowej Skale, podziwialiśmy Maczugę Herkulesa, krótki spacer po Ojcowskim Parku Narodowym a później podróż w czasie w Jaskini Wierzchowskiej. Na koniec zwiedziliśmy Opactwo Benedyktynów w Tyńcu a wieczorem czekała na nas dyskoteka w pensjonacie.

    Drugi dzień wycieczki rozpoczął się delikatnym deszczykiem ale szybko zaświeciło słońce. Atrakcji było co niemiara: samodzielnie upiekliśmy obwarzanki, poznaliśmy tajemnice starego Krakowa, przeszliśmy Drogą Królewską na Wawel a na koniec słynne zapiekanki na Krakowskim Kazimierzu.