Przejdź do treści

List do uczniów od Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

  Drodzy Uczniowie!

  Wakacje to wspaniały czas zabaw, spotkań z przyjaciółmi, czy wypraw. Najlepiej się pamięta te przygody, kiedy czuje się dreszczyk emocji: nocleg w lesie pod namiotem, czy daleka wędrówka w górach. Też takie przygody przeżyłem i do dziś zachowałem wspaniałe wspomnienia. Miałem jednak to szczęście, że nic poważnego mi się nie stało.

  Po latach widzę, jak wiele osób pada ofiarą różnych wypadków w tym czasie. To Wasz najbliższy przyjaciel bądź przyjaciółka może złamać rękę lub nogę podczas wyprawy, to właśnie podczas jego operacji może być potrzebna krew do przetoczenia.

  Jako dyrektor centrum krwiodawstwa widzę też, jak szybko kończy się krew w naszych magazynach właśnie w trakcie wakacji. Na koniec roku szkolnego mam więc dla Was pierwszą wakacyjną misję, którą tylko Wy możecie dobrze wykonać: poproście swoich rodziców, by oddali krew. Każda kropla może uratować czyjeś życie. Adres naszego małopolskiego centrum krwiodawstwa to ul. Rzeźnicza 11. Razem z pracownikami czekam na Waszych rodziców.

  Do zobaczenia.

  Łukasz Guliński

  Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa