Przejdź do treści

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach w Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Dziewcząt w Sosnowcu.

    Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach w Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Dziewcząt w Sosnowcu.
    W dniach 13 – 15.09.2019 dziewczęta rocznika 2008 (kl V-VI) uczestniczyły w Festiwalu Koszykówki reprezentując Tarnów. Były jedynym zespołem szkolnym w gronie dziesięciu drużyn, które reprezentowały wielkie miasta o dużo większych możliwościach niż Niedomice. Dziewczęta znalazły się po losowaniu w grupie z Sosnowcem (zwycięzcą turnieju), Wrocławiem (trzecie miejsce), Nowym Sączem oraz Łodzią. W meczach grupowych Niedomice wygrały z Łodzią i Nowym Sączem a przegrały z Sosnowcem oraz pechowo z Wrocławiem. Dało im to trzecie miejsce w grupie i prawo do gry o piąte i szóste miejsce. W meczu o piąte miejsc Niedomice zdecydowanie pokonały Ziębice (Sosnowiec 2) i ostatecznie zajęły piąte miejsce w całym turnieju. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Olga Dulęba (kapitan), Gabriela Kaczyk, Ing Przeklasa, Tatiana Stepek, Nadia Gądek, Julia Pęcak, Marika Kopacz, Maja Reczek, Emilia Gniecka, Wiktoria Załęska, Emilia Rozmus, Aleksandra Szef, Trenerem zespołu był Daniel Krzaczek
    Dziewczęta z rocznika 2007, które uczestniczyły w turnieju to: Laura Rzeszutek oraz Weronika Lipka