Przejdź do treści

Znamy już tegorocznych Mistrzów Ortografii!

      W poniedziałek 1 kwietnia odbył się w naszej szkole gminny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii. Wzięło w nim udział szesnaścioro uczennic i uczniów z klas 4- 6 ze szkół podstawowych naszej gminy. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem, który badał ich znajomość zasad ortografii, a także napisali dyktando, sprawdzające praktykę poprawnego pisania. 

       Zawodnicy reprezentowali bardzo wyrównany poziom, często o zajętej lokacie decydowały połówki punktów. Znakomicie opanowali zasady regulujące pisownię wyrazów z ó, u, h, ch, ż, rz, łączną i rozłączną pisownię -nie z różnymi częściami mowy. W dyktandzie, opracowanym na podstawie „Quo vadis” H. Sienkiewicza, również nie popełnili wielu błędow, mimo że kilkoro uczestników konkursu to dopiero czwartoklasiści!

       Nagrody w konkursie ufundowały władze naszej Gminy, za co serdecznie dziękujemy. Zwycięzcy otrzymali piękne książki, eleganckie zestawy piór w etui, notesy oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani i ugoszczeni, a podziękowania tu należą się Pani Dyrektor naszej szkoły.

  Klasyfikacja kształtuje się następująco;

  I   miejsce

  Wiktoria Karwala ze Szkoły Podstawowej w Żabnie

  Tomasz Palej ze Szkoły Podstawowej w Żabnie

  II   miejsce

  Bartłomiej Glazer  ze Szkoły Podstawowej w Żabnie

  III   miejsce

  Maja Wajda  ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy

  Oliwia Sitko ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy

  Kacper Prażuch  ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach

  Wyróżnienia

  Amelia Kapturkiewicz  ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich

  Dominika Englart  ze Szkoły Podstawowej w Ilkowicach

  Samuel Włoch  ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

  Zwycięzcom gratulujemy, a chętnych uczestników przyszłorocznego konkursu zapraszamy do SP w Żabnie.

  J. N.