Znamy już tegorocznych Mistrzów Ortografii!

W poniedziałek 1 kwietnia odbył się w naszej szkole gminny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii. Wzięło w nim udział szesnaścioro uczennic i uczniów z klas 4- 6 ze szkół podstawowych naszej gminy. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem, który badał ich znajomość zasad ortografii, a także napisali dyktando, sprawdzające praktykę poprawnego pisania.

Zawodnicy reprezentowali bardzo wyrównany poziom, często o zajętej lokacie decydowały połówki punktów. Znakomicie opanowali zasady regulujące pisownię wyrazów z ó, u, h, ch, ż, rz, łączną i rozłączną pisownię -nie z różnymi częściami mowy. W dyktandzie, opracowanym na podstawie „Quo vadis” H. Sienkiewicza, również nie popełnili wielu błędow, mimo że kilkoro uczestników konkursu to dopiero czwartoklasiści!

Nagrody w konkursie ufundowały władze naszej Gminy, za co serdecznie dziękujemy. Zwycięzcy otrzymali piękne książki, eleganckie zestawy piór w etui, notesy oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani i ugoszczeni, a podziękowania tu należą się Pani Dyrektor naszej szkoły.

Klasyfikacja kształtuje się następująco;

I   miejsce

Wiktoria Karwala ze Szkoły Podstawowej w Żabnie

Tomasz Palej ze Szkoły Podstawowej w Żabnie

II   miejsce

Bartłomiej Glazer  ze Szkoły Podstawowej w Żabnie

III   miejsce

Maja Wajda  ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy

Oliwia Sitko ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy

Kacper Prażuch  ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach

Amelia Kapturkiewicz  ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich

Dominika Englart  ze Szkoły Podstawowej w Ilkowicach

Samuel Włoch  ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

Zwycięzcom gratulujemy, a chętnych uczestników przyszłorocznego konkursu zapraszamy do SP w Żabnie.

J. N.