Żółty Talerz

W ramach programu Żółty Talerz, dzieci uczęszczające na zajęcia kulinarne przygotowywały w tym tygodniu chrust – faworki, czyli tradycyjne przekąski z okazji Tłustego Czwartku.
    Dzieci jak zwykle z pełnym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. W tym dniu najbardziej przypadło im do gustu okładanie ciasta wałkiem

(tak, te bąble na chruście biorą się od uderzania ciasta). Byli też amatorzy o spokojnym usposobieniu, którzy czekali na swoją kolej przy wałkowaniu i krojeniu. Jednak każdy bez wyjątku z zapałem wywijał ciasto według podanej instrukcji.
    Przepisy powędrowały do nowych zeszytów, które dzieci otrzymały dzięki uprzejmości Kulczyk Foundation.
    No i super! Od teraz nie będą się już gubić i poniewierać – słusznie zauważyła jedna z uczennic.
    Dziękujemy.