Przejdź do treści

Obchody 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

  Obchody 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie z udziałem delegacji  ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach

  Niezwykłym wyróżnieniem dla Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach było zaproszenie i  udział w jednym z wydarzeń wpisujących się w bogaty program jubileuszowy związany ze 100-leciem powołania

  Polskiego Komitetu Olimpijskiego .Delegacja dzieci i młodzieży z niedomickiej szkoły na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Smolik  oraz zespołem muzycznym Ewenement wystąpiła w uroczystym spotkaniu organizowanym przez PKOL

  W dniu 18 lutego w Warszawie , poświęconemu pierwszym złotym medalistom olimpijskim : Halinie Konopackiej , Kazimierzowi Wierzyńskiemu i Januszowi Kusocińskiemu. Występ naszej młodzieży okazał się dużym sukcesem , a cały

  zespół  muzyczny zrobił niebywałe wrażenie na gościach obecnych na uroczystości. Poniedziałkowe spotkanie uświetniła obecność pana Macieja Wierzyńskiego , który w rozmowie z Henrykiem Urbasiem przybliżył postać swojego stryjecznego dziadka Kazimierza Wierzyńskiego  : jego sportowe fascynacje i tajniki literackiego warsztatu. Cały pobyt w Warszawie na długo pozostanie w pamięci uczestników tego szczególnego wydarzenia.

  Młodzież i Dyrekcja Szkoły w Niedomicach kieruje szczególne podziękowania

  Pod adresem Pani Burmistrz Marty Herduś za pokrycie kosztów wyjazdu a tym samym umożliwienie udziału w tych szczególnych uroczystościach.

  Niedomicka młodzież swoją postawą i  wysokim poziomem artystycznym godnie reprezentowała nie tylko szkołę ,ale  i Gminę Żabno.