Przejdź do treści

Nasi uczniowie zdobyli II miejsce w Przeglądzie Teatrów Lalkowych!

  Uczniowie naszej szkoły udzielają się w wielu dziedzinach życia społecznego i kulturalnego. Tym razem dzieci z klas 3 Szkoły Podstawowej wzięły udział w 33 Małopolskim Przeglądzie Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Przygotowały spektakl cieni, którego tematem było życie siatkarki Agaty Mróz. Zmarła reprezentantka kraju, wyróżniająca się postawą sportową i przywiązaniem do wartości, stała się autorytetem dla uczniów naszej szkoły im. Polskich Olimpijczyków. 

  Reżyserią przedstawienia zajęła się Pani Elżbieta Szwajkosz-Tomala. Wysiłki i trudy związane z przygotowaniami bardzo się opłaciły młodym aktorom, ponieważ nasza szkolna ekipa stanęła na podium, zajmując 2 miejsce oraz otrzymując nagrodę pieniężną.

  Spektakl był także prezentowany szkolnej społeczności, rodzicom i mieszkańcom Niedomic, wywołując wielkie wzruszenie oraz podziw dla umiejętności małych, ale w profesjonalnie grających uczniów. Trzeba dodać, ze teatr cieni jest bardzo trudną formą ekspresji.

  Serdeczne gratulacje należą się Pani Elżbiecie oraz wszystkim aktorom w składzie:  główne role Weronika Gutej, Wiktoria Załęska, Jakub Ślipek;   oraz: Maja Reczek, Emilia Rozmus, Sebastian Wojnicki, Wiktor Długosz, Wiktoria Ptasznik.

  Gratulujemy i dziękujemy za piękne i pouczające przedstawienie!

  K. Bogacz, O. Skrzyniarz