Przejdź do treści

Izabela Kościńska zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym !

    Izabela Kościńska, uczennica klasy 6 naszej szkoły, wygrała Gminny Konkurs Ortograficzny, corocznie organizowany dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych gminy Żabno. Tegoroczna edycja odbyła się w SP w Bobrownikach Wielkich. Zmagania uczestników konkursu polegały na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość zasad poprawnej pisowni trudnych wyrazów.Iza zaliczyła test bezbłędnie, wykazując się znakomitą wiedzą, jak wytłumaczyć rozmaite pułapki języka polskiego, które są utrapieniem dla większości z nas. W drugiej części konkursu należało napisać dyktando najeżone różnymi „husarzami” i „szarżami”. Tutaj także Iza popełniła najmniej błędów i zdobyła tytuł Mistrza Ortografii. Otrzymała dyplom oraz pięknie ilustrowane wydanie „Pana Tadeusza”. Gratulacje !

    W konkursie brała udział także Julia Bysiek z klasy 5, której niewiele zabrakło do zdobycia wyróżnienia. Julia po raz pierwszy była zawodnikiem w konkursie ortograficznym, więc życzymy sukcesu w przyszłorocznych zmaganiach, które będą organizowane przez naszą szkołę, zgodnie z zasadą, ze zwycięzcy goszczą uczestników kolejnego konkursu.

    Zapraszamy w przyszłym roku i zachęcamy uczniów do zaprzyjaźnienia się z ortografią języka polskiego, a w razie wątpliwości, jakie „ó” i „ż” – zgłaszamy się do Izy po poradę 🙂

    Joanna Noga