Przejdź do treści

Sukcesy w X Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim!

  Dnia 26 pażdziernika o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku odbył się finał X Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”. Wzięli w nim udział laureaci I, II i III miejsc eliminacji, które odbyły się w Centrum Kultury w Żabnie w kategorii recytacja oraz poezja śpiewana. Wśród finalistów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

  W kategorii recytacja szkół podstawowych (kl. VII) i klas gimnazjalnych naszymi reprezentantami byli:

  Dawid Budzyń i Natalia Kijowska.

  Trzecie miejsce wywalczyła Natalia Kijowska, prezentująca wiersz Stanisława Barańczaka pt. „Pan tu nie stał” oraz humorystyczny fragment prozy Sławomira Mrożka pt. „Keczup”.

  Uczniów do konkursu przygotowała pani Monika Spinda.

  W kategorii poezja śpiewana naszą reprezentantką była Julia Czekańska, która poprzez jednogłośną decyzję jury została zwyciężczynią X Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”! Julia oczarowała i wzruszyła widownię wykonując utwór Edyty Geppert pt. „Poeci nie zjawiają się przypadkiem” oraz piosenkę Jacka Kaczmarskiego pt. „Mury”, która okazała się istnym majstersztykiem. Akompaniament muzyczny zapewniał Julii nasz niezastąpiony ksiądz wikariusz – Sławomir Lech, który przygotował Julię oraz był opiekunem naszej delegacji.

  Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy pamiątkowe, natomiast laureatom dodatkowo podarowano termosy, dzięki którym będą mogli rozgrzać swoje struny głosowe przed kolejnymi występami, pijąc z nich gorącą herbatę z miodem. 😉

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

  red. D. Budzyń