Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 20 września uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wybierali swoich reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego na rok 2017/2018. Zgłosiło się pięcioro chętnych do objęcia funkcji przewodniczącego SU. Kandydaci przedstawili kolegom swoje programy wyborcze, w których umieścili wiele obietnic: oferowali organizację dyskotek, dni tematycznych (np. Dnia Czekolady), akcji integracyjnych (np. „Noclegi w Szkole” lub „Wybory Miss i Mistera” itp.) oraz rozmaitych ulg w pytaniu i nauce.

W dniu wyborów na holu 1 piętra panowało niezwykłe poruszenie. Pani Magdalena Luszowska-Pudełko i pan Bartosz Pisarski czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Wyborcy podpisywali się na liście wyborczej i wrzucali kartę z zaznaczonym nazwiskiem swojego faworyta  do urny. Towarzyszyły temu entuzjastyczne okrzyki zwolenników kandydatów, zachęcające do wyboru ulubieńców. Panowała gorąca atmosfera, słychać było chwytliwe hasła wyborcze, a kolejka do urny sięgała schodów. Głosowali także nauczyciele.

Komisja wyborcza policzyła głosy, a wyniki przedstawiają się następująco:

Głosowało 110 osób;

Przewodniczącą została Martyna Dulęba z klasy II gimnazjum (51 głosów);

Zastępcą wybrano Dawida Budzynia z klasy III gimnazjum (41 głosów).

Gratulujemy!

Pozostali kandydaci uzyskali odpowiednio: Julia Załęska – 15 głosów, Kacper Witek – 3 głosy,  Michał Hajdo – 0.

Jak widać, wyborcy postawili na doświadczenie starszych kolegów, a młodszym życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Martyna obiecała, że jako szefowa samorządu spełni następujące obietnice:

-zorganizuje pomoc dla uczniów z problemami w nauce w formie koleżeńskich korepetycji,

-znajdzie sposoby pozyskiwania funduszy na działania SU,

-włączy społeczność szkolną w akcje charytatywne,

-zadba też o rozrywkę: będą Dni Tematyczne, konkurs Mam Talent, szczęśliwy numerek oraz Mikołaj, który usunie z dziennika po 1 złej ocenie każdemu uczniowi….

Czekamy z niecierpliwością, które z tych obietnic uda się zrealizować

Zredagował: D. Budzyń.