Przejdź do treści

DROGA DO RIO

    Dnia 31.03.2016 roku odbył  się finał ogólnopolskiego konkursu  ,,W drodze do Rio’’. Gospodarzem konkursu było Centrum Olimpijskie w Warszawie .

    Do finału zakwalifikowało się 6 szkół z Bydgoszczy, Gryfina, Krosna, Nekli, Niedomic oraz Zbąszynka. Podczas tego wydarzenia zebrało się wielu polskich olimpijczyków oraz ambasador Brazylii. Do konkursu stanęło sześć 5-osobowych drużyn. Każda drużyna posiadała swojego ,,dobrego ducha’’, który został wyłoniony w wyniku losowania. Konkurs był oceniany przez komisję. Rozpoczął się on testem z wiedzy olimpijskiej składającym się z pięciu zestawów pytań z poszczególnych kategorii . W drugiej części finału nastąpił test sprawnościowy. Składał się on również z pięciu konkurencji. Pierwszą konkurencją była dyscyplina typowo olimpijska. Polegała ona na wyścigu na ergometrach wioślarskich. Po podsumowaniu punktów zwycięską drużyną okazała się szkoła z Nekli, która zdobyła 42 punkty. Drugie miejsce zajęła nasza szkoła, która otrzymała 40,5 punktów w składzie: Sebastian Bonior, Filip Kaczyk, Grzegorz Poręba, Aleksandra Zyguła i Klaudia Skrzyniarz, trzecie miejsce zajęła szkoła z Gryfina, czwarte miejsce szkoła ze Zbąszynka, piąte miejsce szkoła z Bydgoszczy, natomiast szóste miejsce szkoła z Krosna.

    Drużyny które zajęły I, II i III miejsce otrzymały nagrody pieniężne. Do nas powędrowała nagroda w wysokości 4000zł. Liczymy na dalsze tak ogromne sukcesy naszych uczniów!