Konkurs edukacyjny pt. „W drodze do Rio”.

Z okazji Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro, Polski Komitet Olimpijski organizuje konkurs edukacyjny pt. „W drodze do Rio”, który kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych im. Polskich Olimpijczyków i Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Pierwszym etapem rywalizacji był konkurs na plakat olimpijski nt.: „W drodze do Rio 2016”.

11 grudnia 2015 r., spośród 93 prac z 40 szkół Jury w składzie: Olga Cygan – studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Leszek Fidusiewicz – fotograf, członek Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl, Iwona Grys – przedstawicielka Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Kama Zboralska – krytyk sztuki, członek Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl, wybrało 6 najlepszych, równorzędnych prac reprezentujących 6 szkół, których drużyny spotkają się w finale konkursu.

Szkoły, których drużyny przechodzą do finału oraz autorzy wyróżnionych prac (w kolejności alfabetycznej):

• Milena Chorzewska – Zespół Szkół nr 15 im. Teresy Ciepły/ Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy
    • Weronika Stefaniuk – Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w  Gryfinie
    • Julia Głuszek – Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie
    • Magdalena Matuszczak – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Nekli
    • Grzegorz Poręba – Gimnazjum Publiczne im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach
    • Karolina Śmiałek – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Zbąszynku

W finale 31 marca 2016 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie drużyny zmierzą się w konkursach – wiedzy olimpijskiej oraz sprawnościowym.

Zespoły będą walczyć o nagrody, które zostaną przekazane do szkół:
    I miejsce – sprzęt sportowy o wartości 5 000 złotych
    II miejsce – sprzęt sportowy o wartości 4 000 złotych
    III  miejsce – sprzęt sportowy o wartości 3 000 złotych.

Ponadto zwycięska drużyna wywalczy 5-dniowy pobyt w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.