Przejdź do treści

Święto Szkoły w Niedomicach

    Jubileusz nadania naszej szkole imienia Polskich Olimpijczyków jest równocześnie świętem  zespołu szkół, które obchodzą tę uroczystość poświęconą patronom już po raz drugi. Niedomicka szkoła jak zwykle stawia na świętowanie połączone z nauką i zabawą, dlatego tę imprezę przygotowujemy w formie Coubertiady, czyli turnieju wiedzy o olimpizmie i olimpijczykach. Do turnieju przygotowują się dwie drużyny: nauczycieli i uczniów, którzy wcześniej uważnie czytają materiały poświęcone biografiom mistrzów olimpijskich oraz dyscyplinom przez nich uprawianych.

    Tradycyjnie uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu szkoły pt. Kalos Kagathos, który skomponował ks. Mariusz Mucha. Następnie Pani Dyrektor przywitała naszych miłych gości: olimpijczyków – Matkę Chrzestną szkoły, Panią Barbarę Ślizowską (brązowa gimnastyczka z Melbourne); Pana Marka Gołębia (sztangista, brązowy medalista  z Meksyku);  oraz po raz pierwszy w szkole  – Pana Zbigniewa Miązka (kajakarz górski, olimpijczyk z Barcelony . Gościliśmy także Panią Kierownik  ZOSSiP –u Jolantę Sak, a także Ks. Proboszcza dr Jana Mikulskiego.