Przejdź do treści

Strażacy w klasie I 25.09.2015

    W piątek 25 września pierwszaków naszej szkoły odwiedzili strażacy OSP Niedomice. Jednym z nich było tato Nikoli, uczennicy klasy 1a, który na co dzień pracuje zawodowo jako strażak. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy strażaka, poznali różne rodzaje sprzętu wykorzystywanego podczas akcji ratowniczych  oraz mieli możliwość przymierzyć strój strażacki. Dzieci przypomniały sobie również zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni, numery alarmowe oraz dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z urządzeń grzewczych. Chłopcy wzięli także udział w teście na strażaka, który w ocenie naszych gości zaliczyli wzorowo. Na zakończenie spotkania goście wręczyli dzieciom  dwa niezbędne elementy wyposażenia uczniowskiego plecaka: odblaski oraz długopisy,  a strażacy otrzymali od dzieci pamiątkowe podziękowanie.

    SERDECZNIE DZIĘKUJEMY STRAŻAKOM OSP NIEDOMICE ZA ŻYCZLIWOŚĆ ORAZ PEŁEN PROFESJONALIZM W POPROWADZENIU SPOTKANIA.