Przejdź do treści

Dzień Amerykański

    W dniu 01 grudnia 2014 roku uczestnicy projektu z języka angielskiego zorganizowali Dzień Kultury Amerykańskiej. Nasza szkoła zamieniła się na jeden dzień w miejsce, gdzie można było spotkać sławne amerykańskie postacie, gwiazdy Hollywood i muzyki rozrywkowej. Wszystko to za sprawą pomysłowości uczniów, którzy z okazji Dnia Amerykańskiego wzięli udział w zabawie i konkursie na najciekawsze przebranie. Można było skosztować potraw amerykańskich przygotowanych przez młodzież pod czujnym okiem pani Magdaleny: szarlotkę, tosty z masłem orzechowym czy też świeżo przyrządzony popcorn. Można było także sprawdzić swoja wiedzę na temat USA i Polonii Amerykańskiej biorąc udział w quizie. Ponadto mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną „America” oraz przedstawienie „Thanksgiving Day”.

    Podczas Dnia Kultury Amerykańskiej zostali wybrani Miss oraz Mister Szkoły Podstawowej. Każdy z ochotników spisał się doskonale więc walka o tytuł była bardzo zacięta.

    Dzień Amerykański , zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy, okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem i zainspirował nas do nowych pomysłów w kolejnych latach.

    Korzystając z okazji pragniemy podziękować Polonii Amerykańskiej za ozdoby i nagrody dla laureatów naszych konkursów ! Dziękujemy!