Konkurs kolęd 2020

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK ONLINE

1. Organizatorem Konkursu jest Gminne Centrum Kultury w Żabnie.
    2. Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Żabno.
    3. Celem Konkursu jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz odkrywanie i promowanie talentów wokalnych.
    4. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres e-mail Organizatora gckkonkursy@onet.pl nagrania lub linku do nagrania video zgłoszonej prezentacji wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia.
    5. Kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej Organizatora www.ck.zabno.pl.
    6. Karta zgłoszenia musi być podpisana czytelnie przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika, zeskanowana i przesłana razem z prezentacją.
    7. Nagranie oraz kartę zgłoszenia należy przesłać do 15 grudnia 2020 r.
    8. Podobny obrazPrzesłane nagranie musi spełnić następujące warunki:

– nagranie POZIOME

– preferowana rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli i format obrazu 16:9

– format kompresji: .mov, .mp4, .avi, MPEG-4

– filmy można przesyłać zewnętrznym darmowym transferem plików  (Wetransfer, transfernow.net)

– prezentowany utwór musi mieć dobrze słyszalny wokal oraz podkład lub akompaniament własny (nagranie może być także acapella)

– niedopuszczalna jest ingerencja w nagranie za pomocą obróbki studyjnej

– uczestnik zobowiązany jest przesłać swoje nagranie konkursowe w postaci jednego ujęcia. Niedozwolone są wszelkiego rodzaju montaże audio-video.

1. Konkurs przeprowadzony zostanie w kategoriach „soliści” i „zespoły” według wieku:

– przedszkola i kl.”0”

– szkoły podstawowe – nauczanie początkowe

– szkoły podstawowe – kl. IV – VI

– szkoły podstawowe – kl. VII i VIII

– kolędowanie rodzinne (bez ograniczeń wiekowych).

1. Wykonawcy prezentują jeden utwór w języku polskim: kolędę tradycyjną lub pastorałkę (dopuszcza się piosenkę okolicznościową z okresu Świąt Bożego Narodzenia). Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Mile widziane będą stare, zapomniane kolędy i pastorałki oraz własna twórczość.
    2. Wykonawców, na podstawie nadesłanych nagrań, oceniać będzie Komisja Artystyczna powołana przez Organizatora.
    3. Komisja oceniać będzie według następujących kryteriów: dobór repertuaru, poziom wykonania, ogólny wyraz artystyczny, zgodność z Regulaminem.
    4. Zwycięzcy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
    5. Zespoły otrzymają jedną nagrodę rzeczową. Organizator nie przewiduje nagród indywidualnych dla każdego
      z członków zespołu.
    6. Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji i zmian powyższego Regulaminu.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 10 stycznia 2021 r. na stronie internetowej Organizatora www.ck.zabno.pl

7. Kartę zgłoszeń znajduje się również w zakładce dokumenty.